Yuteg Biyoteknoloji

YUTEG BİYOTEKNOLOJİ İLAÇ VE GIDA TAKVİYELERİ LİMİTED ŞİRKETİ ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİNDEN GÜÇ ALAN VE GIDA, SAĞLIK, KOZMETİK VE TEKSTİL SEKTÖRLERİNİN BİYOTEKNOLOJİ İLE İLİŞKİLİ OLDUĞU KONULARDA ARGE ÇALIŞMALARI YAPAN BİR FİRMADIR.

YUTEG’İN ARGE ÇALIŞMALARININ İLK ÜRÜNÜ “DEVİTALE S PLUS L-KARNİTİN VE VİTAMİN C İÇEREN TAKVİYE EDİCİ GIDA” OLUP ECZANELERDE SATIŞA ÇIKMIŞTIR. 

ŞİRKET MERKEZİMİZDEKİ FORMÜLASYON, MİKROBİYOLOJİ VE HÜCRE KÜLTÜRÜ LABORATUVARLARIMIZDA MEVCUT ÜRÜNLERİMİZİN KALİTE KONTROLÜ VE YENİ ÜRÜNLERİN ARGE ÇALIŞMALARINI GERÇEKLEŞTİRMEKTEYİZ. "VİTAMİN TAKVİYELİ CİLT BESLEYİCİ KREM GELİŞTİRİLMESİ” BAŞLIĞIYLA BU LABORATUVARLARDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ KOSGEB ARGE İNOVASYON PROJEMİZ BAŞARI İLE TAMAMLANMIŞTIR. 

LABORATUVARIMIZ

FORMÜLASYON LABORATUVARI:

ŞİRKETİMİZ BÜNYESİNDE BULUNAN FORMÜLASYON LABORATUVARIMIZDA BİTKİSEL HAMMADDELER KULLANILARAK YENİ FONKSİYONEL GIDA, GIDA TAKVİYESİ, KOZMETİK VE İLAÇ FORMÜLASYON GELİŞTİRME VE İYİLEŞTİRME, FARKLI İLAÇ HEDEFLEME STRATEJİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ, İLAÇLARIN VE GIDA TAKVİYELERİNİN İÇERİSİNDEKİ ETKEN MADDE STABİLİTESİNİN ARTTIRILMASI, FARKLI KONTROLLÜ SALINIM TASARLAMA VE STABİLİTE ÇALIŞMALARI YAPILMAKTADIR.
FORMÜLASYON LABORATUVARIMIZDA; HEDEFE YÖNELİK İLAÇ TASARIMI, NANOTEKNOLOJİK TASARIMLAR ALANLARINDA ARAŞTIRMA GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRMEYİ HEDEFLEMEKTEYİZ.

HÜCRE KÜLTÜRÜ LABORATUVARI:

HÜCRE KÜLTÜRÜ LABORATUVARINDA İN VİTRO OLARAK KÜLTÜRE EDİLEN ÇEŞİTLİ HÜCRELERİN MOLEKÜLER MEKANİZMALARI ARAŞTIRILMAKTADIR. AYRICA ÇEŞİTLİ MADDELERİN SAĞLIKLI İNSAN HÜCRELERİNE ZARAR VERİP VERMEYECEĞİNİ ÖNGÖRMEK İÇİN ÇEŞİTLİ SİTOTOKSİSİTE TESTLERİ YAPILMAKTADIR. BÖYLECE GELİŞTİRDİĞİMİZ ÜRÜNLER İÇİN HAYVAN DENEKLER KULLANMAYA GEREK KALMAMAKTADIR.

MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI:

MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARLARIMIZDA GELİŞTİRMİŞ OLDUĞUMUZ ÜRÜNLERİN MİKROBİYAL BOZULMAYA KARŞI DİRENÇLERİNİ ÖLÇMEK İÇİN ANTİ BAKTERİYEL VE ANTİ FUNGAL AKTİVİTE TESTLERİ YAPILMAKTADIR.

© 2021 Devitale Splus. Tüm hakları saklıdır.